koncept1.jpg

KONCEPT ODDECHU jest drugim dodatkiem do książki Inteligencja Oddechu. Pierwszym jest Codziennik Oddechu, który zawiera miesięczny program praktyki oddechowej. KONCEPT można zakupić osobno i wykonać go bez czytania książki, Jeśli jednak chcesz mocniej wejść w doświadczenie pracy z tym planerem polecam zamówienie całego zestawu. 

INTELIGENCJA ODDECHU. 7 praktyk wytchnienia, natchnienia i mocy Duszy w czasach zajętości, obojętności i wypalenia. To książka, która zawiera mocną podstawę teoretyczną dla plannera, 40 ćwiczeń oddechowych i coachingowych, rysunki i infografiki, a także 23 filmy instruktażowe i Codziennik Oddechu - mięsięczny kalendarz oddechowy.

www.InteligencjaOddechu.pl

Ile jeszcze wytrzymasz?

Przełożonych spojrzeń, niedogonionych dni, przeczekanych do końca rozmów, seksu, zbliżeń niewygodnych, traktowania nie tak.
Ile jeszcze wytrzymasz nie-życia dzisiaj, odłożonego na jutro:

 • Masażu, odpoczynku, seksu, radości, wiatru we włosach, wycieczki, spaceru, sportu, tanga, zdrowia, sukcesu, koncertu.
   

Ile jeszcze zniesiesz?

Niewygody w relacji, w asanie, w bieganiu, w pracy, w środowisku, na rodzinnym obiedzie, w nieobecności, w zimnie bezczułości, w twardych spojrzeniach i niewiedzeniu o co chodzi, w nie pomyślałam, bo tak mi wygodniej, nie zrobiłem, bo zapomniałem.

Ile musisz znieść i wytrzymać, zanim powiesz: Wystarczy?

Zanim powiesz - potrzebuję inaczej niż do tej pory. Potrzebuję po swojemu.
Nie mogę się zgodzić na to. To mnie dotyka. To już wystarczy. Próbowałem tak, ale to nie tak. Chcę już inaczej. Chcę po swojemu.

Zanim pozwolisz sobie - odpocząć, odpuścić, ucieszyć się, uhonorować, nagrodzić, dać sobie spokój, dać sobie przyjemność, dać sobie sukces, dać sobie miłość. 

Ile jeszcze zanim pozwolisz - komuś Ciebie obdarować, życiu, żeby Cię poniosło, pieniądzom, żeby były, miłości, żeby rosła.

Czy już można pozwolić sobie - myśleć i mówić za siebie. Ze swojego. W spotkaniu z drugim.
Czy Ci już wolno?

NIech będzie. Już musi. Już. Dzisiaj…

 

 

Jeśli jeszcze nie - mam ćwiczenie:

1.Najpierw pozwól, żeby Twój oddech się wyregulował po Twojemu. Daj sobie 4-6 oddechów na nic nierobienie. Na tylko pozwolenie oddechowi, żeby Cię znalazł.

2.Potem zwróć wewnętrznie się do wszystkich w Twojej rodzinie, którzy musieli wytrzymywać i nie mogli sobie pozwolić.
3. Oddychaj i czekaj. Popatrz na rodziców - co musieli wytrzymać i nie mogli sobie pozwolić.

 1. Oddychaj i popatrz na dziadków - co musieli wytrzymać i nie mogli sobie pozwolić na coś innego, bo musieli przetrwać

 2. Oddychaj i popatrz na wszystkich swoich przodków, którzy musieli wytrzymać…i na co nie mogli sobie pozwolić.

 3. Zostań z nimi. Ze wszystkimi. Z każdym. W Kontakcie i oddechu. Czuj.

 4. Powiedz do wszystkich i do każdego: Widzę Was. Widzę Ciebie. Widzę jak dużo i jak długo wytrzymywałeś, wytrzymywałaś, bo nie mogłaś inaczej. Nie mogłeś inaczej. To były trudne czasy. Widzę Ciebie i zawsze o Tobie pamiętałem. Też wytrzymywałem i też nie mogłem sobie pozwolić na … Tak bardzo Cię kochałem, że nie mogłem sobie pozwolić na więcej. 

 5. Oddychaj miękko i po swojemu. Pozwalaja na uczucia.

 6. Popatrz na mnie życzliwie, jak sobie pozwolę na…. Zrobię to dla Ciebie i dla Siebie. Zrobię i dam sobie, to co nie było możliwe dla Ciebie. Żeby to, że jestem - nie poszło na marne. Jestem dzięki Tobie. Pozwolę sobie na więcej. 

 7. Powtórz tyle razy, ile trzeba. Zostań tak długo, jak trzeba. Rozłóż na kilka dni - jeśli trzeba. Zmodyfikuj, jeśli trzeba.

  Jeśli chcesz:

 8. Popatrz teraz na tych Polaków, których znasz i nie znasz, a którzy wytrzymują i nie mogą sobnie pozwolić. I powiedz do nich coś, co czujesz, że jest właściwe. Co pozwoli Ci ruszyć po więcej. Jak na przykład: Widzę Cię…Pozwolę sobie pierwszy. Jak chcesz to Ty też  - chodź…a jak nie, to popatrz na mnie życzliwie.


  CHODŹ I ŻYJ PO SWOJEMU! 9.   

KONCEPT ODDECHU jest dziennikiem praktyki rozwojowej i planerem.

Wierzę, że w naszym życiu możemy doświadczyć tego, czego chcemy. Wierzę, że wymaga to wizji, planowania i działania, zbalansowanego przyjemnością, wolnością i zabawą. Wierzę, że codziennie komunikujemy się ze światem językiem naszej energii i naszych działań. I świat nam odpowiada. Koncept Oddechu jest sposobem na usprawnienie tej komunikacji i uruchomienie mocnych sił przepływu w Twoim życiu.

Praca z
KONCEPTEM ODDECHU:

Otwiera kreatywny przepływ.

Wyłania kierunek życia poprzez mocną refleksję na obecnym obrazem naszego życia.

Pozwala codziennie optymalizować przebieg realizacji celów.

Pozwala utrzymać się w realizacji celów i zaplanować codzienne działania.

Przypomina o dbaniu o siebie podczas realizowaniu swojej Wizji.

Zwraca uwagę na ograniczające reakcje i pozwala na nimi zapanować.


Koncept Oddechu zawiera refleksyjne praktyki wyłaniania wizji i 30 dniowy program realizacji bieżących celów. To wspaniałe przygotowanie do każdego dnia.